• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ 
  • تعداد بازدید : 166
  • کد خبر : ۸۰۷۶
وزیر جهاد کشاورزی:
اجرای ۳۴ هزار هكتار زهكشی اراضی در گلستان، بخشی از سیلاب ها را راهی دریا كرد
وزیر جهاد کشاورزی بر ارایه روش ها، ایده ها و اتخاذ راهکارهای نوین برای مدیریت و پیشبرد برنامه های بخش های کشاورزی تاکید کرد و گفت: نباید بگذاریم که روش های سنتی و دیوان سالاری ما را اداره کنند.

وزیر جهاد کشاورزی: اجرای ۳۴ هزار هکتار زهکشی اراضی در گلستان، بخشی از سیلاب ها را راهی دریا کرد

وزیر جهاد کشاورزی بر ارایه روش ها، ایده ها و اتخاذ راهکارهای نوین برای مدیریت و پیشبرد برنامه های بخش های کشاورزی تاکید کرد و گفت: نباید بگذاریم که روش های سنتی و دیوان سالاری ما را اداره کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در دیدار نوروزی برخی معاونان، روسای سازمان ها و مدیران بخش کشاورزی، مهندس محمود حجتی با بیان این که در دنیا و ایران در برابر تغییر و روش های جدید مقاومت وجود دارد، اظهار داشت: این نوع مقاومت ها و مخالفت ها، حتی در داخل منابع طبیعی هم صورت می گیرد در حالی که این عرصه ها در دنیا توسط مردم اداره می شود و حل مسایل در عرصه های جنگل، مراتع و بیابان ها از طریق مقابله با مردم و تنها با تلاش کارمندان دولت حل نمی شود.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: مدیران بخش کشاورزی برای اجرای تفکرات و روش های جدید با توجه به حاکمیت ساختار و تفکرات سنتی، راه سختی در پیش رو دارند.

وی با اشاره به بارندگی ها و سیلاب های اخیر در کشور تصریح کرد: باران رحمت خداوند است و سیلاب های اخیر به غیر از آثار مخرب، منافع و آثار مثبتی هم در تامین آب سفره های آب زیر زمینی، دشت ها، مزارع، باغات و منابع طبیعی داشته است.

حجتی با بیان این که برای رفع و یا جلوگیری از آسیب های ناشی از سیلاب و بلایای طبیعی، راهکار وجود دارد، گفت: در استان گلستان حدود ۲۸۰ هزار هکتار اراضی با ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلی متر بارندگی داریم که اگر این اراضی زهکشی شوند تولید محصول از ۲۳۰ هزار تن به حدود یک میلیون تن می رسد.

وی ادامه داد: از ۲۸۰ هزار هکتار اراضی استان گلستان ۳۴ هزار هکتار در شمال گمیشان زهکشی اجرا شده و همین اقدام موجب شد بخشی از آب باران به سمت این زهکشی ها سوق پیدا کنند و راهی دریا شوند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.2.0.0